Novinky na MTB Tour přináší komfort i atraktivní ceny

fb-navrh-banner_mtb2016_1080x400px_1_misto

Litoměřice – Celou řadu změn doznal letošní 2. ročník cyklistického závodu horských kol pro veřejnost MTB Tour České středohoří. Poslední zářijovou neděli se totiž závodníci v Litoměřicích mohou těšit na nové atraktivní tratě, větší komfort, bezpečnost a především velmi zajímavé ceny.

„Chceme náš závod maximálně zatraktivnit, aby ten druhý ročník byl ještě lepší než loňský premiérový. Vždycky je co zlepšovat, takže jsme s celým realizačním týmem připravili řadu novinek, ze kterých budou mít účastníci jistě radost,“ sdělil ředitel závodu MTB Tour České středohoří Lukáš Harvánek.

Novinkou, kterou pocítí všichni jezdci, je změna trati. Pořadatelé letos ubrali silničních úseků, aby mohli naopak přidat více trailových pasáží, tedy atraktivní cesty v terénu. Zajímavé body na trase však byly zachovány, takže ani letos nechybí Radobýl, Plešivec, Varhošť, Dlouhý vrch, Kočka anebo singl track – Pokratický potok. „Na našem webu jsou nově k dispozici GPS mapy, které si každý navíc může v podobě datového souboru stáhnout do vlastní navigace,“ upozornil Harvánek.

Letošní změny mají přinést větší komfort závodníkům. Nová budou startovní čísla, která budou pro předem přihlášené se jménem, a vracet se nebude muset ani startovní čip, díky čemuž také odpadá starost s vratnou zálohou. Na trati budou pořadatelé dění sledovat pomocí profesionálních vysílaček řízených radiocentrálou, takže se zvyšuje i bezpečnost závodu. Posílen bude i bufet. Na dlouhé trati budou k dispozici čtyři na kratší o jeden méně. Hasičský záchranný sbor v cíli zajistil cisternu s vodou a k dispozici budou také „wapky“ na mytí kol. Každý dopředu přihlášený závodník navíc dostane jako bonus sportovní ponožky a mimořádně zajímavé budou i ceny pro nejlepší. muzika_na_horach_a4_newCelkový vítěz dlouhé trasy si díky společnosti Horejsek odveze víkendový pobyt v rakouských horách se zapůjčením vozu Škoda 4×4. „Generální partner autosalon Horejsek navíc připravil i testování vozů Škoda přímo na Mírovém náměstí. To bude zpestření i pro samotné diváky. Třeba je to navnadí se příště účastnit. Věřím, že ceny a celé zázemí bude velmi atraktivní a poslední zářijovou neděli se v Litoměřicích sejde početná skupina jezdců a stejně tak i příjemná divácká kulisa,“ těší se na závěr měsíce ředitel Lukáš Harvánek.                                                                                                          (pp)

Comments are closed.