Centrum Litoměřic ožije díky MTB Tour České středohoří

150926_MTBTour001Litoměřice – Poslední zářijovou neděli odstartuje 2. ročník cyklistického závodu MTB Tour České středohoří. Cyklomaraton pro širokou veřejnost bude mít opět svůj start i cíl na Mírovém náměstí v Litoměřicích a až do 12. září se mohou zájemci přihlásit za zvýhodněné startovné. Program tentokrát bude zaměřen i na nesportovce.
„V loňském roce jsme se poprvé rozhodli uspořádat cyklistický maraton horských kol takového rozsahu. Na Litoměřicku nic podobného dlouhá léta nebylo, přestože náš region je pro milovníky horských kol mimořádně ideální, což nakonec potvrdil i zájem bikerů při úvodním ročníku. I to nás namotivovalo k myšlence, začít tu budovat novou tradici. A právě proto se v centru Litoměřic můžeme setkat podruhé a já věřím, že ještě v lepším obsazení, s lepšími zážitky a opět skvělou atmosférou, kterou jsme tu už loni zažili,“ podotkl ředitel závodu MTB Tour České středohoří Lukáš Harvánek.
Stejně jako loni jsou v rámci MTB Tour České středohoří připraveny tři délky tras. „Letos ale máme nové tratě. Ubrali jsme silniční úseky a naopak přidali více trailových. Atraktivní lokality jsme ale zachovali,“ popsal změny Harvánek.
Hlavní maratonský závod má 75 km, jeho kratší verze měří 45 km a pro nejmenší kolečkáře je přichystán Mini MTB maraton na osm kilometrů po Labské cyklostezce. Start bude v neděli 25. září na litoměřickém Mírovém náměstí postupně od 9 hodin. „Na závodníky na nejdelší trati čekají atraktivní lokality jako Radobýl, Plešivec, Varhošť, Dlouhý vrch, Kočka anebo singl track – Pokratický potok. V součtu cyklisté nastoupají přes půl druhého tisíce výškových metrů,“ upozornil ředitel závodu s tím, že na trati bude čekat kvartet občerstvovacích stanic.
Pořadatelé již otevřeli registraci. Přihlásit se může každý dopředu pomocí on-line formuláře na webu závodu nebo pak osobně na místě v kanceláři závodu. „Až do 12. září jsme připravili o sto korun výhodnější startovné. Každý, kdo se přihlásí do tohoto termínu, zaplatí čtyři sta padesát korun na dlouhé trase, tři sta padesát na kratší a sto padesát na mini MTB Tour. K tomu navíc všichni on-line přihlášení získají jako bonus sportovní ponožky. V ceně je pak samozřejmě zahrnuto občerstvení na trati i po závodě,“ upřesnil Harvánek.
A4_MTB_TOUR2016_LitomericeSoučástí letošního ročníku nejsou jen tři závodní trasy, ale také bohatý doprovodný program pro diváky a fanoušky s názvem Užít Litoměřice zdravě, který zajišťuje Zdravé město Litoměřice. Přichystán bude Camphilský biojarmark, handbike cyklotrenažer, testování elektrokol z Intersportu, ale i Sváťovo dividlo, vystoupení Funky dangers nebo třeba kapela Nestel postel. Akce je pořádána pod záštitou starosty města Ladislava Chlupáče a i díky spolupráci s Destinační Agenturou České středohoří bude den na Mírovém náměstí velmi pestrý. Veřejnost se může těšit na workshopy nebo různá vystoupení. O zábavné povídání o Českém středohoří se postará v dobovém kostýmu maskot Středohoř. „Snažili jsme se, aby si letošní MTB Tour užili nejen samotní závodníci, ale také široká veřejnost. Třeba právě tím další přimějeme ke zdravému pohybu nebo ještě zvýšíme zájem poznávat České středohoří,“ zve do Litoměřic na poslední zářijovou neděli ředitel závodu Lukáš Harvánek.                                            (pp)

Comments are closed.