MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

Litoměřice – Už tuto neděli v Litoměřicích odstartuje 5. ročník MTB Tour České středohoří. A že tato akce pro širokou veřejnost nemá obdoby, potvrzuje aktivita pořadatelů, kteří mimo celé řady zpestření pro závodníky a diváky, připravili velmi zajímavé ceny a navíc cyklistům dávají pro hru velmi zajímavého žolíka – pokud někdo nestačí na vypsanou dlouhou trasu, může si během závodu zvolit, že pojede kratší a stále bude klasifikován a ve hře o pozici.

                „Ano, je to tak. Víme, že v tomhle jsme výjimeční. Opravdu platí, že závodníci na trati budou mít možnost si svůj závod oficiálně zkrátit. Obráceně, tedy ve smyslu, že jsem přihlášen na kratší a pojedu dlouhou, to ale nejde. Z dlouhé na krátkou to možné je. Je to jako pojistka pro případ, že někdo přecení své síly,“ vysvětlil možnosti Michal Volf, velitel trati MTB Tour České středohoří.

                Pořadatelský tým ze Spolku litoměřických cyklistů letos nachystal tři hlavní závodní trasy dlouhé 85, 65 a 45 kilometrů. Na všechny distance cyklisté vyjíždějí najednou v neděli 29. září v 10:35 hodin. A právě těchto tratí se možnost zkrácení týká. Pokud jezdec, který si zvolil nejdelší trasu, zjistí, že na to jeho fyzické síly nestačí, může pokračovat na kratší trati, aniž by čelil strachu z diskvalifikace. Stále přitom bude mít možnost umístit se v daném závodě. „Tuto možnost jsme úspěšně zavedli v loňském roce a řada cyklistů ji ráda využila a dokonce díky ní pak stáli i na stupních vítězů. Byli bychom ale více rádi, pokud by s tím závodníci záměrně nekalkulovali, protože to má být spíše jako pojistka před případným vyčerpáním,“ podotkl Volf.

                K trojici hlavních závodních tratí jsou na programu ještě další tři pro sportovní nadšence, děti a hobíky. V 9 hodin se na Mírovém náměstí pojede patnáctiminutový handbike race. Po něm v 9:20 hodin vyjedou na novou osmikilometrovou trasu nejmenší cyklisté a děti, kteří se poprvé v historii MTB Tour dostanou na levý břeh Labe. Pro cykloturisty a fitness jezdce je od 10:45 hodin připraven nesoutěžní výjezd na 28 km po Labské cyklostezce, kde se poprvé mísí klasická kola s elektrokoly. Při této jízdě se současně uzavře cyklistická sezóna na Labské stezce. Na obrátce v Církvicích dokonce bude čekat zámek, kterým se stezka pro letošek symbolicky uzamkne. Chybět nebude občerstvení a další soutěže.

                Nudit se nebudou ale ani diváci a závodní doprovod. Centrum města bude plné doprovodných akcí a aktivit včetně testování zcela nového modelu Škoda Kamiq, o které se postará partner Auto Horejsek. S ním navíc každý může soutěžit o CCS kartu v hodně 10 tisíc korun. „Cyklisté se navíc mohou těšit na tým masérů, kteří budou připraveni, nachystaný bude také výtečný gulášek, programem bude provázet velký sympaťák a nejúspěšnější paralympionik Jirka Ježek a samozřejmě máme také zajímavé ceny pro nejlepší jezdce, mezi kterými jsou třeba i sportovní hodinky G-Shock od GH Zlatnictví. Letošní MTB Tour bude dosud tou největší výzvou pro jezdce a nejpestřejší akcí pro diváky ve své historii, takže by bylo škoda v neděli nedorazit do centra Litoměřic,“ zve na závod Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

MTB Tour má program pro děti i cykloturisty

Litoměřice – Necelé dva týdny zbývají do startu 5. ročníku cyklistického závodu MTB Tour České středohoří. Letos pořadatelé dávají větší šanci dětem a úplným amatérům, kteří si oblíbené bikové závody v centru Litoměřic mohou více užít. Nyní navíc prodlužují výhodnější on-line registraci.

                „MTB Tour letos dostala zcela nové a výrazně atraktivnější trasy. Chceme ale zaujmout širokou paletu milovníků cyklistiky – od těch nejzkušenějších až po ty, kteří zvažují, zda na to jejich věk či fyzický fond vůbec stačí. A já říkám, že se nemusí bát vůbec nikdo, a i proto jsme se rozhodli posunout konečný termín pro registraci, pokud by snad ještě někdo váhal,“ sdělil Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

                On-line registraci pořadatelé posunuli prakticky o celý pracovní týden, tedy až do pátku 20. září. I po té se ale každý bude moci přihlásit ještě na místě v den konání akce. A letos to opravdu bude stát za to. Mimo trojice hlavních závodních tras (83 km, 64 km a 48 km) jsou připraveny ještě tratě pro děti a cykloturisty. Navíc přímo na Mírovém náměstí nově pojede patnáctiminutový Handbike race.Dětský mini maraton je dlouhý 8 kilometrů a je určený pro děti od 3 do 18 let. Rozdělený je na 5 věkových kategorií, ale pamětní medaili dostane v cíli každý,“ podotkl Harvánek s tím, že děti nově pojedou po levém břehu Labe, kde se jim budou otevírat krásné výhledy do středohoří. Čeká na ně rovinatý terén, ale různé povrchy trasy.  

                MTB Tour si ale letos užijí také cykloturisté. Pro ně je navíc na jejich 28 km dlouhé trase připraveno ve spolupráci s DAČS a Ústeckým krajem skutečné zamykání Labské cyklostezky. Trať vede po zmíněné cyklostezce, na jejíž obrátce v přístavišti v Církvicích bude čekat občerstvení a každý si zde bude moci symbolicky pomocí velkého zámku s klíčem uzavřít sezónu. „Každý navíc, kdo zámek zamkne, vyfotí se a vloží foto na sociální sítě s hashtagem #mtbtour , #ustinadlabem, #labskastezka si bude moci na místě vylosovat některou z cen jako třeba cyklolahev,“ upozornil na jedno ze zpestření Harvánek. Na obrátce však bude čekat také fruitbike, na kterém si každý bude moci zdarma ušlapat své vlastní čerstvé smoothie. Na této trase spolu poprvé společně mohou vyjet klasická kola s elektrokoly. „Každý sice bude mít své startovní číslo, budeme měřit časy, ale výsledky se nevyhlašují. Tady nejde o závodění, chceme jen motivovat turisty a fitness jezdce. Každý účastník proto dostane pamětní medaili,“ upozornil ředitel závodu.

                Velkých zpestření se dočkají účastníci i jejich doprovod také v cíli. Mimo občerstvení, budou k dispozici sprchy i téměř desítka masérů. O doprovodný program na Mírovém náměstí se z velké části postará Auto Horejsek, které přiveze i nový model Škoda Kamiq. „Letošní doprovodný program bude rozhodně největší, co jsme dosud na závodě měli. Díky všem našim partnerům bude hodně pestrý a nikdo se nudit rozhodně nebude,“ zve do Litoměřic na neděli 29. září ředitel závodu Lukáš Harvánek, když dodal, že celým dnem bude doprovázet historicky nejúspěšnější paralympionik, sympatický cyklista Jiří Ježek.

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Litoměřice – Poslední zářijová neděle bude v Litoměřicích opět patřit bikerům. Na programu je 5. ročník oblíbeného závodu pro veřejnost MTB Tour České středohoří. Půlkulaté narozeniny akce oslaví zcela novými trasami. Pořadatelé slibují, že letos čekají na jezdce nejatraktivnější tratě z dosavadní historie. Závod navíc zpestří nejúspěšnější paralympijský cyklista všech dob Jiří Ježek.

            „Letos silně rozšiřujeme nabídku tratí, na které cyklisté mohou vyrazit. Na své si přijdou jezdci všech věkových kategorií i fyzických možností a závodních zkušeností. Stojíme si také za tím, že trasy jsou dosud ty nejzajímavější, takže pokud to jednoduše shrnu, letošní MTB Tour bude prostě pecka, u které žádný milovník horských kol nesmí chybět,“ zve do Litoměřic na neděli 29. září Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

            Pátý ročník je plný novinek a velkých zpestření. Závod nově zahájí čtvrthodinový handbike race přímo na Mírovém náměstí. Následně si krásné výhledy na středohoří užijí děti, pro které je přichystána nová rovinatá trať na levém břehu Labe. A pak přijdou na řadu tři hlavní závodní distance. Nejdelší královská trasa měří 83,3 km a má celkem pět občerstvovacích stanic, kde budou moci závodníci doplnit potřebnou energii. Střední trasa má 64,4 km a krátká měří 48,6 km. Přichystána je nově také nesoutěžní jízda na 28 km po Labské cyklostezce. „Ta je určena pro všechny fitness jezdce, sváteční jezdce, sportovně naladěné seniory a pohodáře. Symbolicky tak uzavřeme sezónu na Labské stezce a v rámci této cyklojízdy nově propojíme svět klasických a elektrokol! Na každého účastníka pak čeká v cíli pamětní medaile, chutné jídlo a další služby,“ sdělil ředitel závodu Lukáš Harvánek.

            Nejen nové závodní trasy, ale také pestrý doprovodný program je to, na co pořadatelé letošního 5. ročníku MTB Tour České středohoří do centra Litoměřic účastníky zvou. V průběhu celého dne si volnou chvíli užije také doprovod závodníků i samotní diváci. Připraveny budou osvědčené služby, spousta zábavy a  soutěží. O ty se postarají také partneři akce. Součástí bude třeba Auto Horejsek Road Show, jehož programem bude návštěvníky provázet moderátor Aleš Lehký,  člen někdejší oblíbené kapely Lunetic. „Menší návštěvníci si budou moci zkusit nafouknout duši jízdního kola, poskytnout první pomoc, vyzkoušet handbike, vydovádět se na dopravním hřišti, skákacím hradu či v nafukovacím labyrintu a zúčastnit se mnoha dalších aktivit. Velkým lákadlem budou také testovací jízdy a velké představení vozů s úplnou novinkou od Škoda Auto model Kamiq,podotkl Harvánek, když připomněl, že hlavním hostem a moderátorem MTB Tour bude velmi oblíbený paralympijský cyklista a motivační řečník Jiří Ježek.

            Do závodu již byla spuštěna na webu závodu www.mtbtour.cz on-line registrace. Až do pondělí 16.9. se každý může přihlásit za výhodnější startovné. „Přihlásit se ale bude možné i na místě v sobotu, tedy den před závodem, od 18:00 do 20:00 hodin a pak v neděli od 7 hodin. Registrace k jednotlivým závodům bude ukončena vždy hodinu před příslušným startem,“ upozornil ředitel MTB Tour Lukáš Harvánek.

ON-LINE REGISTRACE 2019 JE ZAHÁJENA!

Spustili jsme výhodnou registraci prostřednictvím on-line formuláře.

NOVĚ 5 atraktivních tratí!

  • MINI MTB TOUR 8km je určeno pro rodiny s dětmi – poprvé v historii MTB TOUR České středohoří přejezd na levý břeh Labe.
  • Solidní porci bikování zažiješ na 45 km trati.
  • Tvoje další osobní výzva může být trať na 65 km
  • Pro ty, kdo mají opravdu kuráž je tu 85 km – královská trať, která prověří cyklistické umění a fyzickou kondici nejednoho bikera.
  • ÚPLNOU NOVINKOU je trasa na 28 km (Labská stezka) určená pro cykloturisty, fitness jezdce a milovníky cyklostezek. Tuto trasu lze absolvovat také na elektrokolech. Jedná se o jedinou trasu v rámci MTB TOUR České středohoří, kde společně vyjedou klasická jízdní kola a elektrokola.

Prvních 100 registrovaných získá ke startovnému dárek, více informací najdete v propozicích závodu.

O dalších novinkách, které budou provázet letošní jubilejní 5.ročník MTB TOUR České středohoří vás budeme informovat.

Všechny novinky můžete sledovat zde na www.mtbtour.cz nebo na našem FB profilu.

Těšíme se na vás na startu v neděli 29.září!

MTB Tour ovládl Michal Bubílek

Litoměřice – Michal Bubílek se stal vítězem 4. ročníku MTB Tour České středohoří. Jezdec týmu Kellys Bikeranch Team zvítězil na královské trati na 90 kilometrů zcela suverénně, když na druhého „Džovana“ najedl rovných deset minut. Poloviční trasu ovládl Tomáš Sládek z Chrudimi. Letos pořadatelé udělali velkou změnu. Připravili atraktivní trasu na…

Continue reading

Informace pro účastníky MTB TOUR České středohoří

PREZENTACE/REGISTRACE – výdej startovních čísel: Platí pro on-line registrované i NOVĚ PŘÍCHOZÍ! KDE: Mírové náměstí – mobilní kancelář sobota   22.9.2018  18:00 – 20:00 hodin (všechny kategorie 90, 45 i 8 km) neděle 23. 9. 2018       MTB TOUR 90 od 7:00 do 9:00 hodin MTB TOUR 45 od 7:00 do 9:00 hodin…

Continue reading

MTB Tour patří elitě i dětem

Litoměřice – Cyklistická MTB Tour České středohoří odstartuje už tuto neděli. Nedílnou součástí cyklomaratonu horských kol je i dětský závod, resp. krátká trasa pro rodiny s dětmi, se kterou si pohodlně poradí i zcela nezkušený jezdec. Závod startuje na Mírovém náměstí v Litoměřicích.                 …

Continue reading