S rodinami a dětmi vyjede Jakub Kohák!

Litoměřice – Nedílnou součástí cyklomaratonu horských kol MTB Tour České středohoří je i dětský závod, resp. krátká trasa pro rodiny s dětmi, se kterou si pohodlně poradí i zcela nezkušený jezdec. Závod startuje v Litoměřicích už tuto neděli a na jeho startu bude stát i velký showman Jakub Kohák.

„Celou MTB Tour chystáme tak, aby si ji mohli užít opravdu všechny věkové a výkonnostní skupiny. Nezaměřujeme se tedy jen na zkušené bajkery, ale velký prostor mají i ti nemenší, nebo úplní začátečníci. Ba co víc, dokonce samotný doprovod se může těšit na příjemnou neděli,“ upozornil Lukáš Havánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

Závod pro nejmenší je do programu zařazen jako poslední start dne. Kolečkáři se na trať Mini MTB Tour vydají s odbitím 11. hodiny. „Tuto osmikilometrovou příjemnou trať po cyklostezce zvládne naprosto každý. Ti nejmenší dokonce mohou jet v cyklosedačkách svých rodičů. Žádné limitu tu nemáme. Touto trasou se jednoduše snažíme motivovat k pohybu všechny, kteří si netroufnou na delší závod, protože určitě je lepší vyjet, než sedět doma,“ podotkl Harvánek.

Nejkratší závod letošního 3. ročníku měří přesně 8,2 km. Účastníky trasa vyvede ze startu na litoměřickém Mírovém náměstí ulicí Jarošova na Labskou cyklostezku ve směru na Ústí nad Labem. Obrátka je v Žalhosticích před vjezdem na silnici, kde se závodníci otočí a pokračují zpět stejnou cestou. Průjezd městem na zpáteční cestě bude veden ulicemi Zahradnická, přes Mariánské náměstí, Pekařská, Krajská a Michalská.

K Mini MTB Tour se účastníci mohou přihlásit na místě v kanceláři závodu ráno nejpozději hodinu před výjezdem. Připravena je pětice kategorií od 3 do 18 let s tím, že trasu mohou absolvovat i ženy a muži jako nesoutěžní fitness jízdu. Podmínkou startu dětí do 18 let je souhlas rodičů a ti nejmenší musí jízdu absolvovat v doprovodu oprávněné osoby. „V rámci startovného každé dítě dostane diplom, medaili, teplé jídlo, dětský nápoj po dojezdu a samozřejmě první tři v kategorii převezmou na pódiu ceny od zajímavých osobností. Každý si navíc zcela zdarma může vyzkoušet řadu poutavých stanovišť v rámci programu,“ láká v neděli do Litoměřic Lukáš Harvánek, když podotýká, že součástí celodenního programu je Sváťovo dividlo, testování vozů Škoda, nafukovací atrakce pro děti, testování elektrokol a koloběžek, zahraje kapela Nestel postel a vystoupí taneční skupina Funky Dangers. Celým dnem pak bude provázet bavič, herec a režisér Jakub Kohák, který sám šlápne do pedálů právě spolu s účastníky Mini MTB Tour.

                                                                                                                                      Tým MTB TOUR České středohoří

MTB Tour bude letos atraktivní i pro doprovod

Litoměřice – Plný novinek a především velkých zpestření bude letošní 3. ročník cyklistického závodu MTB Tour České středohoří. Závodníci se mohou těšit na výrazně lepší zajištění a komfort, diváci zase na pestrý doprovodný program. Závod startuje na Mírovém náměstí v Litoměřicích už příští neděli 24. září.

„Každý rok děláme maximum pro to, abychom zlepšili ročník předchozí. Pro závodníky jsou letos určitě zajímavé ceny a novinky na trase včetně všech bezpečnostních opatření. Ti, kteří se naopak přijdou jen podívat, se také rozhodně nudit nebudou. Celá neděle je opravdu připravena tak, aby si ji mohli naplno užít úplně všichni,“ sdělil Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

Připraveny jsou opět tři délky tras – 75 km, 45 km a pro děti osmikilometrový Mini MTB Maraton. Na jezdce ale ve srovnání s loňským rokem čeká více kvalitních cen. Vítězové hlavní trasy v kategorii mužů i žen se mohou těšit na zimní zájezd do Rakouska. Na kratší trase pak k hlavním cenám patří celoroční servis v prodejně Intersport Litoměřice. „Finanční ohodnocení samozřejmě i nadále zůstává, ale závodníci k němu ještě navíc dostanou zbrusu nové a originální poháry ruční výroby. Děti naopak získají obdobné medaile,“ připomněl Harvánek.

Lepší bude také závodní zázemí. Loni pořadatelé zavedli možnost mytí kol a letos si sprchu budou moci dát i samotní jezdci. Na trase pak na startující bude dohlížet o dvě desítky více pořadatelů a s nimi i dvě zdravotnické čtyřkolky na rizikových úsecích. „Bezpečnost je pro nás prioritou, a proto jsme posílili i tuto stránku. Též připomínám, že na vybraných občerstvovacích stanicích bude připraveno nářadí a zkušený mechanik, který zajistí drobné opravy,“ upozornil další z pořadatelů Michal Volf.

Ani tentokrát nebudou chybět známé osobnosti. Závod letos odstartuje Petr Lacina, trenér Lukáše Krpálka – olympijského vítěze v judu. Hlavní hvězdou ale bude Jakub Kohák. Všestranný umělec a nadšený sportovec bude provázet celým dnem a dokonce si s ním někteří budou moci poměřit své síly. Jakub Kohák se totiž s nejmenšími účastníky vydá na trasu Mini MTB maratonu, který odstartuje v 11 hodin. Fitness jezdce a nejmenší kolečkáře provede po Labské cyklostezce až do Žalhostic, kde bude obrátka. Celé závodní klání ale zahájí o hodinu dříve start hlavního závodu. Kratší trasa vyjíždí v půl jedenácté. „Až do 15. září je možné přihlásit se pomocí on-line formuláře na našem webu www.mtbtour.cz za výhodnější startovné. Dále pak až na místě v den konání závodu,“ podotkl Harvánek.

Na hlavní trasu vyjede i samotný ambasador závodu Jakub Šilar. Na zkušené borce tak čeká tradičně velmi svižná projížďka. Pořadatelé ale závod chtěli maximálně přiblížit široké veřejnosti, a proto pozměnili ráz kratší trasy na 45 km. „Zvolili jsme nový, pozvolnější nájezd do terénu a i celý profil jsme připravili uživatelsky příjemnější. Panoramatické výhledy a single track kolem Radobýlu jsme ale zachovali,“ mrknul Michal Volf.

Radost budou mít tradičně i diváci, pro které je připraven pestrý doprovodný program. Mimo celé řady vystoupení si na Mírovém náměstí budou moci nechat diagnostikovat technický stav kola, vyzkoušet moderní elektrokola a v rámci Podzimního zavírání Labské cyklostezky proběhne mimo jiné také přednáška pro děti na téma bezpečnost silničního provozu. „MTB Tour bude znovu mimořádně pestrá, takže každý, kdo nemá program na poslední zářijovou neděli, udělá správně, když navštíví Litoměřice,“ zve do centra historického města Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

                                                                                                                           Tým MTB TOUR České středohoří

 

Letošním MTB Tour provede Jakub Kohák!

Litoměřice – Ještě větší grády bude mít letošní 3. ročník cyklistického závodu MTB Tour České středohoří. Cyklisté se mohou těšit na řadu novinek, zcela nové a velmi atraktivní trailové trasy a především na speciálního hosta, známého showmana a všestranného sportovce, Jakuba Koháka. Cyklomaraton pro širokou veřejnost odstartuje 24. září tradičně …

Continue reading

Aktuálně: zprávy z kanceláře závodu!

Nezapomeň, že do závodu se může přihlásit každý buď na webu závodu (www.mtbtour.cz) nebo pak přímo na místě: v sobotu 23.9. od 18:00 do 20:00h, v den závodu v neděli 24.9. od 6:30h, ukončení registrací je hodinu před startem. Až do 16. září je prostřednictvím on-line formuláře startovné sníženo a …

Continue reading

Zvýhodněná on-line registrace 2017 je tu!

Všem cyklistickým nadšencům dáváme tímto na vědomí, že jsme dnes s nadšením oficiálně spustili registraci prostřednictvím on-line formuláře. Vybírat můžete opět ze třech tratí -> 8km (určeno pro rodiny s dětmi a fitness jezdce), 45 km a 75 km královské trati, která prověří cyklistické umění a fyzickou kondici nejednoho bikera. Prvních 200 registrovaných získá ke startovnému dárek, více …

Continue reading

Poděkování

Přesně před týdnem jsme pro vás připravili 2.ročník cyklomaratonu pro širokou veřejnost MTB TOUR České středohoří. Doznal řadu malých ale i velkých změn, tak například Kristián Hynek… Kdo by to byl řekl, že závodník světového formátu najde cestu k nám na sever již při druhém ročníku? Nikdo…. 🙂 Nové traily, minimum …

Continue reading

MTB Tour České středohoří vyhrál Kristián Hynek

Litoměřice – Kristián Hynek ovládl 2. ročník závodu MTB Tour České středohoří. Český reprezentant zvítězil na hlavní dlouhé trati na pětasedmdesát kilometrů, se kterou si poradil za dvě a tři čtvrtě hodiny. Deset minut na něj ztratil domácí borec Matěj Zahálka. Ambasador závodu Jakub Šilar doplnil kompletní stupně vítězů. „Odjeli …

Continue reading

Informace pro účastníky MTB TOUR České středohoří

PREZENTACE/REGISTRACE – výdej startovních čísel: Platí pro on-line registrované i NOVĚ PŘÍCHOZÍ! KDE: Mírové náměstí – mobilní kancelář sobota   24.9.2016   18:00 – 20:00 hodin (všechny kategorie 75, 45 i 8 km) neděle 25. 9. 2016       MTB TOUR 75 od 6:30 do 8:00 hodin MTB TOUR 45 od 6:30 do 8:30 hodin …

Continue reading