Informace pro účastníky MTB TOUR České středohoří

PREZENTACE/REGISTRACE – výdej startovních čísel:

Platí pro on-line registrované i NOVĚ PŘÍCHOZÍ!

KDE: Mírové náměstí – mobilní kancelář

sobota   22.9.2018 

18:00 – 20:00 hodin (všechny kategorie 90, 45 i 8 km)

neděle 23. 9. 2018      

MTB TOUR 90 od 7:00 do 9:00 hodin
MTB TOUR 45 od 7:00 do 9:00 hodin
MINI MTB TOUR 8 od 7:00 do 9:30 hodin

START – neděle 23.9.:

Mírové náměstí

MTB TOUR 90 v 10:00 hodin (start)
MTB TOUR 45 v 10:00 hodin (start)
MINI MTB TOUR 8 v 10:30 hodin (start)

Cíl – Mírové náměstí (platí pro všechny trasy)

Časová kontrola: 
Trasa 90 i 45km kontrolní místo BUFET SKALICE 16.30 hod. 

Při nesplnění výše uvedeného limitu nebudou závodníci klasifikováni.

MTB Tour patří elitě i dětem

Litoměřice – Cyklistická MTB Tour České středohoří odstartuje už tuto neděli. Nedílnou součástí cyklomaratonu horských kol je i dětský závod, resp. krátká trasa pro rodiny s dětmi, se kterou si pohodlně poradí i zcela nezkušený jezdec. Závod startuje na Mírovém náměstí v Litoměřicích.                                                                                                                „Už od samého začátku chceme, aby si MTB Tour užívali nejen zkušení borci, ale také úplní amatéři a mladí nezkušení jezdci, prostě, aby si ji mohly užít opravdu všechny věkové a výkonnostní skupiny. Svůj prostor tak mají i ti nemenší a příjemnou neděli si s námi může užít i jejich doprovod,“ zve Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

                Závod pro nejmenší je do programu zařazen jako poslední start dne. Kolečkáři se na trať Mini MTB Tour vydají v 10.30 hodin. „Osmikilometrovou trať po cyklostezce zvládne naprosto každý. Ti nejmenší dokonce mohou jet v cyklosedačkách svých rodičů. Žádné limity tu nemáme. Touto trasou se jednoduše snažíme motivovat k pohybu všechny, kteří si netroufnou na delší závod, protože určitě je lepší vyjet, než sedět doma,“ podotkl Harvánek.

     

       Nejkratší závod letošního 4. ročníku měří přesně 8,2 km. Účastníky trasa vyvede ze startu na litoměřickém Mírovém náměstí ulicí Jarošova na Labskou cyklostezku ve směru na Ústí nad Labem. Obrátka je v Žalhosticích před vjezdem na silnici, kde se závodníci otočí a pokračují zpět stejnou cestou. Průjezd městem na zpáteční cestě bude veden ulicemi Zahradnická, přes Mariánské náměstí, Pekařská, Krajská a Michalská.

                K Mini MTB Tour se účastníci mohou přihlásit na místě v kanceláři závodu ráno nejpozději hodinu před výjezdem. Připravena je pětice kategorií od 3 do 18 let s tím, že trasu mohou absolvovat i ženy a muži jako nesoutěžní fitness jízdu. Podmínkou startu dětí do 18 let je souhlas rodičů a ti nejmenší musí jízdu absolvovat v doprovodu oprávněné osoby. „V rámci startovného každé dítě dostane diplom, teplé jídlo, dětský nápoj Cappy po dojezdu a samozřejmě pro ty nejšikovnější máme připraveny krásné ceny. Každý si navíc zcela zdarma může vyzkoušet řadu poutavých stanovišť v rámci doprovodného programu,“ láká v neděli do Litoměřic Lukáš Harvánek, když podotýká, že součástí celodenního programu je Sváťovo dividlo, testování elektrokol a koloběžek, nafukovací atrakce pro děti a vystoupí i taneční skupina Funky Dangers. „Ti nejmenší navíc budou moci sledovat své vzory, protože opět očekáváme účast profesionálních závodníků, takže i tentokrát věřím, že tu bude perfektní závodní atmosféra,“ těší se Lukáš Harvánek.

                                                                                                                                 Tým MTB TOUR České středohoří

 

MTB Tour je letos výzvou!

Litoměřice – Tak tohle je skutečná výzva. Pořadatelé letošního ročníku MTB Tour České středohoří dávají závodníkům šanci na velké rozhodnutí. Ještě týden bude otevřená výhodná on-line registrace, při které se jezdci mohou přihlásit na jednu ze dvou hlavních tras na 90 nebo 45 km.  A teď pozor! Během samotného závodu se závodník na dlouhé trase bude moci rozhodnout, zda své síly nepřecenil a může skončit jako klasifikovaný na kratší distanci.

„Něco takového tu nikdy nebylo. Stejně jako každý rok očekáváme největší počet závodníků právě na trati 45 kilometrů, která je svým profilem a délkou maximálně vhodná pro širokou veřejnost. Účastníkům ale chceme dát unikátní šanci zkusit něco nového. Letošní královská trasa na devadesát kilometrů se jede na dvou stejných okruzích, takže ten kdo se přihlásí na dlouhou trať a zjistí, že je skutečně nad jeho síly a že na druhou část už jeho nohy nestačí, bude klasifikován na trati 45 km. Tím chceme říci jen jedno – nebojte se dlouhé trati,“ lanaří k odvážnému kroku Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

                Letošní 4. ročník MTB Tour České středohoří odstartuje v neděli 23. září na Mírovém náměstí v Litoměřicích. I tentokrát je plný novinek a zajímavý zcela jistě bude i pro doprovod. „Až do 16. září je možné přihlásit se pomocí on-line formuláře na našem webu www.mtbtour.cz za výhodnější startovné. Dále pak až na místě v den konání závodu,“ podotkl Harvánek.

Připraveny jsou opět tři délky tras – 90 km, 45 km a pro děti osmikilometrový Mini MTB Maraton. „Věřím, že závodními možnostmi, které jsme letos připravili, dáváme šanci ještě širšímu spektru jezdců než v předchozích letech. MTB Tour je otevřená každému a přichystána je výzva prakticky pro každého. Mám radost, když na startu krátkého závodu vidím rodiny s dětmi ať už na kole nebo v cyklosedačkách a fitness jezdce, kteří si užijí závodní atmosféru bez ambicí na celkové pořadí. A jelikož u nás jde zejména o to, aby si milovníci pohybu užili den ve středohoří, jsem zvědavý, zda se i další připojí k osobnímu hecování třeba stejně jako loni lidé z firmy Horejsek nebo Intersport Litoměřice. Vždyť MTB Tour může být skvělou příležitostí k vybudování mikro týmů i individuálních soutěží mezi kolegy,“ motivuje aktivní účastníky Harvánek.

                Tradičně pestrý bude i doprovodný program pro nezávodníky. Mimo celé řady vystoupení bude na Mírovém náměstí probíhat testování elektrokol a koloběžek, tanečně se představí Funky dangers, pro děti zahraje Sváťovo dividlo, na místě bude skákací hrad a zábavné aktivity pro děti včetně soutěží pro diváky. „Pro závodníky jsou masáže zdarma, možnost umytí kola po závodě a samozřejmostí je jídlo i pití. S námi je možné strávit prostě celý den příjemně,“ zve k 4. ročníku MTB Tour Lukáš Harvánek.

                                                                                                                               Tým MTB TOUR České středohoří

MTB Tour letos přifoukla královskou trasu

Litoměřice – Registrace do 4. ročníku cyklistického závodu MTBTour České středohoří je již v plném proudu. Až do poloviny září se pak závodníci mohu přihlásit za zvýhodněné startovné a pro prvních sto nejrychlejších je připraven dárek. Závod tentokrát odstartuje předposlední zářijovou neděli, tedy 23. 9. a poprvé se pojede jako memoriál…

Continue reading

Jdi do toho, registruj se a získej dárek!

Přidej se k nejzajímavější a největší bikerské události pro širokou veřejnost na severu Čech, která se jede v srdci Českého středohoří pod záštitou starosty královského města Litoměřice pana Ladislava Chlupáče a nabídne opět atraktivní doprovodný program pro celou rodinu (bližší informace o doprovodném programu již brzy, sledujte naše stránky mtbtour.cz).…

Continue reading

Zvýhodněná on-line registrace 2018 je tu!

Všem cyklistickým nadšencům dáváme tímto na vědomí, že jsme dnes s nadšením oficiálně spustili registraci prostřednictvím on-line formuláře. Vybírat můžete opět ze třech tratí -> 8km (určeno pro rodiny s dětmi a fitness jezdce), 45 km a nové 90 km královské trati, která prověří cyklistické umění a fyzickou kondici nejednoho bikera. Prvních 100 registrovaných získá ke startovnému dárek,…

Continue reading

Hynek na MTB Tour obhájil loňské vítězství

Litoměřice – Kristián Hynek obhájil loňské prvenství. Při 3. ročníku MTB Tour České středohoří na nejdelší trati znovu nenašel přemožitele. Po vydatném dešti do cíle tentokrát přijel, stejně jako většina závodníků, doslova jako koule bláta. Zazářili však i domácí borci. Cyklisté si to mezi sebou rozdali na třech trasách a…

Continue reading

Informace pro účastníky MTB TOUR České středohoří

PREZENTACE/REGISTRACE – výdej startovních čísel: Platí pro on-line registrované i NOVĚ PŘÍCHOZÍ! KDE: Mírové náměstí – mobilní kancelář sobota   23.9.2017  18:00 – 20:00 hodin (všechny kategorie 75, 45 i 8 km) neděle 24. 9. 2017       MTB TOUR 75 od 6:30 do 9:00 hodin MTB TOUR 45 od 6:30 do 9:30 hodin…

Continue reading

Cyklistická elita míří v neděli do Litoměřic

Litoměřice – Do Litoměřic přijede česká bikerská elita. Pří nedělním startu MTB Tour České středohoří nebude chybět ani Kristián Hynek, který určitě bude chtít obhájit své loňské prvenství. Zlatý muž nedávného závodu Nova Cup v Mikulově je i tentokrát jedním z velkých adeptů na vítězství, ale silná konkurence mu na…

Continue reading