MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Litoměřice – Poslední zářijová neděle bude v Litoměřicích opět patřit bikerům. Na programu je 5. ročník oblíbeného závodu pro veřejnost MTB Tour České středohoří. Půlkulaté narozeniny akce oslaví zcela novými trasami. Pořadatelé slibují, že letos čekají na jezdce nejatraktivnější tratě z dosavadní historie. Závod navíc zpestří nejúspěšnější paralympijský cyklista všech dob Jiří Ježek.

            „Letos silně rozšiřujeme nabídku tratí, na které cyklisté mohou vyrazit. Na své si přijdou jezdci všech věkových kategorií i fyzických možností a závodních zkušeností. Stojíme si také za tím, že trasy jsou dosud ty nejzajímavější, takže pokud to jednoduše shrnu, letošní MTB Tour bude prostě pecka, u které žádný milovník horských kol nesmí chybět,“ zve do Litoměřic na neděli 29. září Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

            Pátý ročník je plný novinek a velkých zpestření. Závod nově zahájí čtvrthodinový handbike race přímo na Mírovém náměstí. Následně si krásné výhledy na středohoří užijí děti, pro které je přichystána nová rovinatá trať na levém břehu Labe. A pak přijdou na řadu tři hlavní závodní distance. Nejdelší královská trasa měří 83,3 km a má celkem pět občerstvovacích stanic, kde budou moci závodníci doplnit potřebnou energii. Střední trasa má 64,4 km a krátká měří 48,6 km. Přichystána je nově také nesoutěžní jízda na 28 km po Labské cyklostezce. „Ta je určena pro všechny fitness jezdce, sváteční jezdce, sportovně naladěné seniory a pohodáře. Symbolicky tak uzavřeme sezónu na Labské stezce a v rámci této cyklojízdy nově propojíme svět klasických a elektrokol! Na každého účastníka pak čeká v cíli pamětní medaile, chutné jídlo a další služby,“ sdělil ředitel závodu Lukáš Harvánek.

            Nejen nové závodní trasy, ale také pestrý doprovodný program je to, na co pořadatelé letošního 5. ročníku MTB Tour České středohoří do centra Litoměřic účastníky zvou. V průběhu celého dne si volnou chvíli užije také doprovod závodníků i samotní diváci. Připraveny budou osvědčené služby, spousta zábavy a  soutěží. O ty se postarají také partneři akce. Součástí bude třeba Auto Horejsek Road Show, jehož programem bude návštěvníky provázet moderátor Aleš Lehký,  člen někdejší oblíbené kapely Lunetic. „Menší návštěvníci si budou moci zkusit nafouknout duši jízdního kola, poskytnout první pomoc, vyzkoušet handbike, vydovádět se na dopravním hřišti, skákacím hradu či v nafukovacím labyrintu a zúčastnit se mnoha dalších aktivit. Velkým lákadlem budou také testovací jízdy a velké představení vozů s úplnou novinkou od Škoda Auto model Kamiq,podotkl Harvánek, když připomněl, že hlavním hostem a moderátorem MTB Tour bude velmi oblíbený paralympijský cyklista a motivační řečník Jiří Ježek.

            Do závodu již byla spuštěna na webu závodu www.mtbtour.cz on-line registrace. Až do pondělí 16.9. se každý může přihlásit za výhodnější startovné. „Přihlásit se ale bude možné i na místě v sobotu, tedy den před závodem, od 18:00 do 20:00 hodin a pak v neděli od 7 hodin. Registrace k jednotlivým závodům bude ukončena vždy hodinu před příslušným startem,“ upozornil ředitel MTB Tour Lukáš Harvánek.

Comments are closed.