MTB Tour má program pro děti i cykloturisty

Litoměřice – Necelé dva týdny zbývají do startu 5. ročníku cyklistického závodu MTB Tour České středohoří. Letos pořadatelé dávají větší šanci dětem a úplným amatérům, kteří si oblíbené bikové závody v centru Litoměřic mohou více užít. Nyní navíc prodlužují výhodnější on-line registraci.

                „MTB Tour letos dostala zcela nové a výrazně atraktivnější trasy. Chceme ale zaujmout širokou paletu milovníků cyklistiky – od těch nejzkušenějších až po ty, kteří zvažují, zda na to jejich věk či fyzický fond vůbec stačí. A já říkám, že se nemusí bát vůbec nikdo, a i proto jsme se rozhodli posunout konečný termín pro registraci, pokud by snad ještě někdo váhal,“ sdělil Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

                On-line registraci pořadatelé posunuli prakticky o celý pracovní týden, tedy až do pátku 20. září. I po té se ale každý bude moci přihlásit ještě na místě v den konání akce. A letos to opravdu bude stát za to. Mimo trojice hlavních závodních tras (83 km, 64 km a 48 km) jsou připraveny ještě tratě pro děti a cykloturisty. Navíc přímo na Mírovém náměstí nově pojede patnáctiminutový Handbike race.Dětský mini maraton je dlouhý 8 kilometrů a je určený pro děti od 3 do 18 let. Rozdělený je na 5 věkových kategorií, ale pamětní medaili dostane v cíli každý,“ podotkl Harvánek s tím, že děti nově pojedou po levém břehu Labe, kde se jim budou otevírat krásné výhledy do středohoří. Čeká na ně rovinatý terén, ale různé povrchy trasy.  

                MTB Tour si ale letos užijí také cykloturisté. Pro ně je navíc na jejich 28 km dlouhé trase připraveno ve spolupráci s DAČS a Ústeckým krajem skutečné zamykání Labské cyklostezky. Trať vede po zmíněné cyklostezce, na jejíž obrátce v přístavišti v Církvicích bude čekat občerstvení a každý si zde bude moci symbolicky pomocí velkého zámku s klíčem uzavřít sezónu. „Každý navíc, kdo zámek zamkne, vyfotí se a vloží foto na sociální sítě s hashtagem #mtbtour , #ustinadlabem, #labskastezka si bude moci na místě vylosovat některou z cen jako třeba cyklolahev,“ upozornil na jedno ze zpestření Harvánek. Na obrátce však bude čekat také fruitbike, na kterém si každý bude moci zdarma ušlapat své vlastní čerstvé smoothie. Na této trase spolu poprvé společně mohou vyjet klasická kola s elektrokoly. „Každý sice bude mít své startovní číslo, budeme měřit časy, ale výsledky se nevyhlašují. Tady nejde o závodění, chceme jen motivovat turisty a fitness jezdce. Každý účastník proto dostane pamětní medaili,“ upozornil ředitel závodu.

                Velkých zpestření se dočkají účastníci i jejich doprovod také v cíli. Mimo občerstvení, budou k dispozici sprchy i téměř desítka masérů. O doprovodný program na Mírovém náměstí se z velké části postará Auto Horejsek, které přiveze i nový model Škoda Kamiq. „Letošní doprovodný program bude rozhodně největší, co jsme dosud na závodě měli. Díky všem našim partnerům bude hodně pestrý a nikdo se nudit rozhodně nebude,“ zve do Litoměřic na neděli 29. září ředitel závodu Lukáš Harvánek, když dodal, že celým dnem bude doprovázet historicky nejúspěšnější paralympionik, sympatický cyklista Jiří Ježek.

Comments are closed.