MTB Tour patří elitě i dětem

Litoměřice – Cyklistická MTB Tour České středohoří odstartuje už tuto neděli. Nedílnou součástí cyklomaratonu horských kol je i dětský závod, resp. krátká trasa pro rodiny s dětmi, se kterou si pohodlně poradí i zcela nezkušený jezdec. Závod startuje na Mírovém náměstí v Litoměřicích.                                                                                                                „Už od samého začátku chceme, aby si MTB Tour užívali nejen zkušení borci, ale také úplní amatéři a mladí nezkušení jezdci, prostě, aby si ji mohly užít opravdu všechny věkové a výkonnostní skupiny. Svůj prostor tak mají i ti nemenší a příjemnou neděli si s námi může užít i jejich doprovod,“ zve Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

                Závod pro nejmenší je do programu zařazen jako poslední start dne. Kolečkáři se na trať Mini MTB Tour vydají v 10.30 hodin. „Osmikilometrovou trať po cyklostezce zvládne naprosto každý. Ti nejmenší dokonce mohou jet v cyklosedačkách svých rodičů. Žádné limity tu nemáme. Touto trasou se jednoduše snažíme motivovat k pohybu všechny, kteří si netroufnou na delší závod, protože určitě je lepší vyjet, než sedět doma,“ podotkl Harvánek.

     

       Nejkratší závod letošního 4. ročníku měří přesně 8,2 km. Účastníky trasa vyvede ze startu na litoměřickém Mírovém náměstí ulicí Jarošova na Labskou cyklostezku ve směru na Ústí nad Labem. Obrátka je v Žalhosticích před vjezdem na silnici, kde se závodníci otočí a pokračují zpět stejnou cestou. Průjezd městem na zpáteční cestě bude veden ulicemi Zahradnická, přes Mariánské náměstí, Pekařská, Krajská a Michalská.

                K Mini MTB Tour se účastníci mohou přihlásit na místě v kanceláři závodu ráno nejpozději hodinu před výjezdem. Připravena je pětice kategorií od 3 do 18 let s tím, že trasu mohou absolvovat i ženy a muži jako nesoutěžní fitness jízdu. Podmínkou startu dětí do 18 let je souhlas rodičů a ti nejmenší musí jízdu absolvovat v doprovodu oprávněné osoby. „V rámci startovného každé dítě dostane diplom, teplé jídlo, dětský nápoj Cappy po dojezdu a samozřejmě pro ty nejšikovnější máme připraveny krásné ceny. Každý si navíc zcela zdarma může vyzkoušet řadu poutavých stanovišť v rámci doprovodného programu,“ láká v neděli do Litoměřic Lukáš Harvánek, když podotýká, že součástí celodenního programu je Sváťovo dividlo, testování elektrokol a koloběžek, nafukovací atrakce pro děti a vystoupí i taneční skupina Funky Dangers. „Ti nejmenší navíc budou moci sledovat své vzory, protože opět očekáváme účast profesionálních závodníků, takže i tentokrát věřím, že tu bude perfektní závodní atmosféra,“ těší se Lukáš Harvánek.

                                                                                                                                 Tým MTB TOUR České středohoří

 

Comments are closed.