MTB Tour je letos výzvou!

Litoměřice – Tak tohle je skutečná výzva. Pořadatelé letošního ročníku MTB Tour České středohoří dávají závodníkům šanci na velké rozhodnutí. Ještě týden bude otevřená výhodná on-line registrace, při které se jezdci mohou přihlásit na jednu ze dvou hlavních tras na 90 nebo 45 km.  A teď pozor! Během samotného závodu se závodník na dlouhé trase bude moci rozhodnout, zda své síly nepřecenil a může skončit jako klasifikovaný na kratší distanci.

„Něco takového tu nikdy nebylo. Stejně jako každý rok očekáváme největší počet závodníků právě na trati 45 kilometrů, která je svým profilem a délkou maximálně vhodná pro širokou veřejnost. Účastníkům ale chceme dát unikátní šanci zkusit něco nového. Letošní královská trasa na devadesát kilometrů se jede na dvou stejných okruzích, takže ten kdo se přihlásí na dlouhou trať a zjistí, že je skutečně nad jeho síly a že na druhou část už jeho nohy nestačí, bude klasifikován na trati 45 km. Tím chceme říci jen jedno – nebojte se dlouhé trati,“ lanaří k odvážnému kroku Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

                Letošní 4. ročník MTB Tour České středohoří odstartuje v neděli 23. září na Mírovém náměstí v Litoměřicích. I tentokrát je plný novinek a zajímavý zcela jistě bude i pro doprovod. „Až do 16. září je možné přihlásit se pomocí on-line formuláře na našem webu www.mtbtour.cz za výhodnější startovné. Dále pak až na místě v den konání závodu,“ podotkl Harvánek.

Připraveny jsou opět tři délky tras – 90 km, 45 km a pro děti osmikilometrový Mini MTB Maraton. „Věřím, že závodními možnostmi, které jsme letos připravili, dáváme šanci ještě širšímu spektru jezdců než v předchozích letech. MTB Tour je otevřená každému a přichystána je výzva prakticky pro každého. Mám radost, když na startu krátkého závodu vidím rodiny s dětmi ať už na kole nebo v cyklosedačkách a fitness jezdce, kteří si užijí závodní atmosféru bez ambicí na celkové pořadí. A jelikož u nás jde zejména o to, aby si milovníci pohybu užili den ve středohoří, jsem zvědavý, zda se i další připojí k osobnímu hecování třeba stejně jako loni lidé z firmy Horejsek nebo Intersport Litoměřice. Vždyť MTB Tour může být skvělou příležitostí k vybudování mikro týmů i individuálních soutěží mezi kolegy,“ motivuje aktivní účastníky Harvánek.

                Tradičně pestrý bude i doprovodný program pro nezávodníky. Mimo celé řady vystoupení bude na Mírovém náměstí probíhat testování elektrokol a koloběžek, tanečně se představí Funky dangers, pro děti zahraje Sváťovo dividlo, na místě bude skákací hrad a zábavné aktivity pro děti včetně soutěží pro diváky. „Pro závodníky jsou masáže zdarma, možnost umytí kola po závodě a samozřejmostí je jídlo i pití. S námi je možné strávit prostě celý den příjemně,“ zve k 4. ročníku MTB Tour Lukáš Harvánek.

                                                                                                                               Tým MTB TOUR České středohoří

Comments are closed.