MTB Tour České středohoří vyhrál Kristián Hynek

160925_2mtbtour_009Litoměřice – Kristián Hynek ovládl 2. ročník závodu MTB Tour České středohoří. Český reprezentant zvítězil na hlavní dlouhé trati na pětasedmdesát kilometrů, se kterou si poradil za dvě a tři čtvrtě hodiny. Deset minut na něj ztratil domácí borec Matěj Zahálka. Ambasador závodu Jakub Šilar doplnil kompletní stupně vítězů.

„Odjeli jsme s Jakubem (Šilarem), ale ten měl na nějakém dvacátém kilometru defekt. Čekal jsem, jestli to opraví, ale řekl mi, že musí měnit duši a že to bude trvat déle. To už nás předjel Matěj Zahálka, kterého jsem si musel docvaknout.  Pak už jsem si jel své tempo. Ve sjezdech jsem neriskoval, protože tam bylo spoustu míst na defekt, takže jsem hlavně dával bacha, abych dojel do cíle. Trasa jinak byla hezká a výborně značená,“ shrnul závod vítězný jezdec Kristián Hynek.

Hynkův start byl pro pořadatele milým překvapením. Přece jen mít na startu vítěze slavného extrémního závodu Cape Epic a bronzového medailistu z nedávného mistrovství světa i mistrovství Evropy v maratonu je velké zpestření pro všechny přihlášené borce. Hynek navíce den před severočeským závodem porazil Jaroslava Kulhavého na Oderské mlýnici, takže se letošní účastníci MTB Tour měli opravdu na co těšit. „Přivedl mě „Džovan“ (Robert Novotný pozn. red.), velký kamarád a náš mechanik a masér, prostě univerzál v jedné osobě, který je z Děčína a rozhodl se, že po pěti letech opráší kolo, tak jsem si řekl, že pojedu také. Vzhledem ke zranění, které mě vyřadilo na sedm týdnů od závodění, se mi teď ke konci sezóny zase začalo jezdit dobře a mám chuť závodit a tenhle závod se mi zdál jako dobrá volby,“ vysvětlil elitní jezdec Hynek, proč si našel cestu do Litoměřic, kde za sebou nechal všechny konkurenty na hlavní maratonské trase.

160925_2mtbtour_010Radost domácímu publiku na Mírovém náměstí v Litoměřicích ale v silné konkurenci udělal Matěj Zahálka, který dojel stříbrný s desetiminutovou ztrátou. Zahálka je rodák z Litoměřic a odchovanec terezínské cyklistiky. „Jsem spokojený. Druhé místo za Kristiánem beru jako první. Možná, že kdyby Kuba Šilar nepíchnul, byl bych třetí, ale mě podobné problémy potkaly loni, takže to bohužel patří k tomu. Jel jsem si své a nechtěl jsem s nimi bláznit. Od února každý víkend závodím, sezóna je dlouhá. V létě bych se s nimi ještě snažil držet krok,  techniku mám oproti nim horší, ale výkonnostně bych na ně měl. Závod jsem si přijel užít a dopadlo to skvěle, takže jsem spokojený,“ podotkl stříbrný Zahálka.

160925_2mtbtour_005Celkový bronz na dlouhé trati bral loňský vítěz a ambasador MTB Tour Jakub Šilar, který jak už potvrdili oba jezdci před ním, se potýkal s defektem. Cíl protnul se čtvrthodinovým mankem na vítěze. „Měl jsem den blbec. Nejdříve defekt, pak jsem se rozjel, ale jak jsem měl zatměno při stíhací jízdě, přejel odbočku. To, co jsem si najel, jsem rázem ztratil. Lidi, které jsem předjížděl, jsem najednou předjížděl znovu. Když už jsem věděl, že to třetí místo mohu dovézt do cíle, jeli jsme spolu s Džovanem,“ popsal cestu za bronzem Jakub Šilar.

Při MTB Tour  České středohoří se ale závodilo i na kratší 45 km dlouhé trase. Na té byl suverénní bývalý cyklokrosový reprezentant Pavel Linet, který cílem přijel s dvouminutovým náskokem na druhého Milana Hanyku a dalších pět minut najel na třetího Pavla Sedláčka. „Kluci to tady v Litoměřicích umí udělat. Trasu jsem si užil. Zase mě baví si zazávodit,“ usmál se zlatý muž kratší trasy Pavel Linet.

160925_2mtbtour_006Pořadatelé ale připravili i trať pro nejmladší a pro rodiny s dětmi. Osmikilometrovou trasu po Labské cyklostezce vyhrál celkově Lukáš Adámek před Štěpánem Zahálkou a Matějem Bezděkou. „V součtu se na všech trasách ale závodilo v šestnácti kategoriích rozdělených podle věku, takže si na vše přišla celá řada účastníků, kteří si odnesli, věřím, parádní ceny,“ připomněl Lukáš Harvánek ředitel závodu MTB Tour České středohoří s tím, že do Litoměřic dorazilo na čtyři stovky aktivní účastníků. Ti se v centru historického města rozhodně nenudili ani pokud s sebou vzali početný doprovod. Mírové náměstí značně ožilo i díky doprovodnému programu a projektu Užít Litoměřice zdravě. Díky všem partnerům si veřejnost mohla otestovat nové vozy Škoda ze salonu Horejsek, vyzkoušet elektrokola z Intersportu, zhlédnout Sváťovo dividlo nebo řadu dalších vystoupení. Celý den uzavřelo vystoupení kapely Nestel Postel.

Výsledky –  celkově – 75km: 1. Kristián Hynek (Topeak Ergon Team) 2:45:20, 2. Matěj Zahálka (SKC Tufo Prostějov) +10:05, 3. Jakub Šilar (Bikeclinic Trek) +15:49, 4. Robert Novotný (Topeak Ergon Team) +15:54, 5. Petr Cmunt (Benny Invest) +21:23.

45 km: 1. Pavel Linet (Sport Areál Klíny) 1:55:55, 2. Milan Hanyk (BMC CZ Racing Team) +2:14, 3. Pavel Sedláček +7:37, 4. Jaroslav Tomášek (Cyklotrénink.com) +8:26, 5. David Šulc (Třebusice) +15:08.

8 km: 1. Lukáš Adámek 22:50, 2. Štěpán Zahálka (CK Slavoj Terezín) +1:21, 3. Matěj Bezděka +1:57, 4. Barbora Podlipná +2:22, 5. Aneta Staňková (Bakako) +3:03.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..