MTB TOUR České středohoří startuje tuto sobotu!

Litoměřice – A je to tu! Už tuto sobotu odstartuje první ročník cyklomaratonu pro širokou veřejnost MTB Tour České středohoří. Do Litoměřic se tak sjedou milovníci silných plášťů z celé republiky. Prostor navíc dostanou i děti a nejmenší kolečkáři.

„Kdo nestihl on-line registraci určitě nemusí zoufat. Stále se každý ještě může přihlásit na místě v kanceláři závodu a to buď v pátek v podvečer, nebo pak v sobotu ráno. Dveře k nám mají otevřeny všichni, kdo mají rádi kolo a aktivní styl života, nebo prostě jen ti, kteří nechtějí víkend trávit na gauči,“ nabádá k účasti Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

V rámci premiérového ročníku pořadatelé ze Spolku litoměřických cyklistů připravili hned tři trasy. Hlavní a tedy nejdelší trať MTB maratonu měří přesně 76,8 km, jeho kratší verze pak 45,8 km. Pro děti, celé rodiny či fitness jezdce je nachystán osmikilometrový Mini MTB maraton po Labské cyklostezce. „Ti zkušenější, kteří si zvolí jednu z maratonských tras, se mohou těšit na atraktivní průjezdy kolem Radobýlu, Plešivce, Varhoště, Sedla, Dlouhého vrchu, Kočky nebo je na závěr čeká sjezd singl tracku Pokratický potok. Věřím, že trať v Českém středohoří je mimořádně atraktivní,“ vyjmenoval zajímavé body na trase Michal Volf, jeden z hlavních pořadatelů závodu.

Maraton odstartuje tuto sobotu (26. 9.) na Mírovém náměstí v Litoměřicích přesně s odbitím 9. hodiny ranní, kdy se na trať vydají jezdci hlavního závodu, na které čeká přes dva tisíce výškových metrů. O pět minut později je naplánovaný start kratší pětačtyřicetikilometrové distance a v půl desáté vyjede peloton Mini MTB Maratonu. Ti, kteří se nestihli dopředu registrovat, se stále mohou přihlásit v kanceláři závodu na Mírovém náměstí v Litoměřicích hned u vyhlašovacího pódia. V pátek je kancelář otevřena od 18 do 20 hodin. V sobotu jsou přihlášky přijímány od 6:30 do 8:15 hodin pro maratonské trasy. Pro Mini MTB Tour je doba prodloužena až do 9:00 hodin.

Závodníci se rozhodně mají na co těšit. Mimo atraktivní trati a velkých zážitků pro ně bude při závodě připraven pestrý bufet. Cyklisté na kratší trase se mohou zastavit na dvou občerstvovačkách, ti na hlavním závodě na třech. „V cíli na každého bude čekat teplé jídlo a nápoje od hlavního partnera Coca-Coly,“ podotkl Harvánek.

Zajímavé jsou rozhodně ceny pro celkové vítěze, když nejrychlejší jezdec na dlouhé trati získá finanční odměnu ve výši tří tisíc korun. V součtu mají pořadatelé připraveny věcné ceny v celkové hodnotě třiceti tisíc korun a jako prize money se rozdělí deset tisíc korunu. „Na náměstí si navíc každý bude moci otestovat elektrokola. Pro děti bude připraven skákací hrad nebo vystoupení taneční skupiny Funky Dangers. Nudit se tu rozhodně nikdo nebude,“ zve do Litoměřic na 1. ročník cyklomaratonu MTB Tour České středohoří Michal Volf.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..