MTB TOUR České středohoří pojedou i děti

Také děti si při 1. ročníku cyklomaratonu MTB TOUR České středohoří přijdou na své. Pro nejmenší jezdce jsme připravili MINI MTB maraton. Závodit tak mohou už kolečkáři od šesti let.

Chceme, aby si MTB TOUR České středohoří užily opravdu celé rodiny. Závodní trať i kategorie jsou proto uzpůsobeny všem věkovým kategoriím a specialitou jsou právě dětské závody.

MINI MTB TOUR odstartuje po hlavních kategoriích na litoměřickém náměstí v 9:30 hodin. Prezentovat se může každý v pátek od 18:00 do 20:00 hodin nebo ještě v den závodu od 6:30 do 9:00 hodin, ale výhodnější je on-line přihláška na našem webu www.mtbtour.cz. Až do 16. září se každý může do dětského závodu registrovat s padesátikorunovou slevou. Na místě pak za startovné účastníci zaplatí dvě stě korun (po dojezdu závodu čeká na každého závodníka porce teplého jídla a nápoj od jednoho z našich partnerů).

MINI MTB maraton měří přesně 8,2 kilometru. Při něm se nejmenší účastníci po startu na litoměřickém Mírovém náměstí vydají Jarošovou ulicí na Labskou cyklostezku ve směru na Ústí nad Labem. V Žalhosticích na ně čeká obrátka a stejnou cestou cyklisté pojedou zpět. Do cíle na litoměřickém náměstí se dostanou Zahradnickou ulicí přes Mariánské náměstí. „Dvě nejmladší kategorie musí jet za doprovodu rodičů,“ upozornil ředitel závodu s tím, že pro MINI MTB maraton je vypsán kvartet věkových kategorií v rozmezí od šesti do osmnácti let. Osmikilometrového závodu se ale mohou zúčastnit také dospělí jezdci, pro něž je přichystána fitness jízda rozdělená na muže a ženy. Věříme, že je mnoho cyklistů, kteří chtějí být součástí MTB TOUR, ale neprahnou po závodění nebo si jen netroufnou na dlouhé tratě. Právě pro ně je MINI maraton určený.

Děti se ale nebudou nudit ani v prostoru startu a cíle, kde pro ně bude přichystaný skákací hrad od Coca-Coly a před vyhlášením proběhne taneční vystoupení skupiny Funky Dangers.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..