MTB Tour bude letos atraktivní i pro doprovod

Litoměřice – Plný novinek a především velkých zpestření bude letošní 3. ročník cyklistického závodu MTB Tour České středohoří. Závodníci se mohou těšit na výrazně lepší zajištění a komfort, diváci zase na pestrý doprovodný program. Závod startuje na Mírovém náměstí v Litoměřicích už příští neděli 24. září.

„Každý rok děláme maximum pro to, abychom zlepšili ročník předchozí. Pro závodníky jsou letos určitě zajímavé ceny a novinky na trase včetně všech bezpečnostních opatření. Ti, kteří se naopak přijdou jen podívat, se také rozhodně nudit nebudou. Celá neděle je opravdu připravena tak, aby si ji mohli naplno užít úplně všichni,“ sdělil Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

Připraveny jsou opět tři délky tras – 75 km, 45 km a pro děti osmikilometrový Mini MTB Maraton. Na jezdce ale ve srovnání s loňským rokem čeká více kvalitních cen. Vítězové hlavní trasy v kategorii mužů i žen se mohou těšit na zimní zájezd do Rakouska. Na kratší trase pak k hlavním cenám patří celoroční servis v prodejně Intersport Litoměřice. „Finanční ohodnocení samozřejmě i nadále zůstává, ale závodníci k němu ještě navíc dostanou zbrusu nové a originální poháry ruční výroby. Děti naopak získají obdobné medaile,“ připomněl Harvánek.

Lepší bude také závodní zázemí. Loni pořadatelé zavedli možnost mytí kol a letos si sprchu budou moci dát i samotní jezdci. Na trase pak na startující bude dohlížet o dvě desítky více pořadatelů a s nimi i dvě zdravotnické čtyřkolky na rizikových úsecích. „Bezpečnost je pro nás prioritou, a proto jsme posílili i tuto stránku. Též připomínám, že na vybraných občerstvovacích stanicích bude připraveno nářadí a zkušený mechanik, který zajistí drobné opravy,“ upozornil další z pořadatelů Michal Volf.

Ani tentokrát nebudou chybět známé osobnosti. Závod letos odstartuje Petr Lacina, trenér Lukáše Krpálka – olympijského vítěze v judu. Hlavní hvězdou ale bude Jakub Kohák. Všestranný umělec a nadšený sportovec bude provázet celým dnem a dokonce si s ním někteří budou moci poměřit své síly. Jakub Kohák se totiž s nejmenšími účastníky vydá na trasu Mini MTB maratonu, který odstartuje v 11 hodin. Fitness jezdce a nejmenší kolečkáře provede po Labské cyklostezce až do Žalhostic, kde bude obrátka. Celé závodní klání ale zahájí o hodinu dříve start hlavního závodu. Kratší trasa vyjíždí v půl jedenácté. „Až do 15. září je možné přihlásit se pomocí on-line formuláře na našem webu www.mtbtour.cz za výhodnější startovné. Dále pak až na místě v den konání závodu,“ podotkl Harvánek.

Na hlavní trasu vyjede i samotný ambasador závodu Jakub Šilar. Na zkušené borce tak čeká tradičně velmi svižná projížďka. Pořadatelé ale závod chtěli maximálně přiblížit široké veřejnosti, a proto pozměnili ráz kratší trasy na 45 km. „Zvolili jsme nový, pozvolnější nájezd do terénu a i celý profil jsme připravili uživatelsky příjemnější. Panoramatické výhledy a single track kolem Radobýlu jsme ale zachovali,“ mrknul Michal Volf.

Radost budou mít tradičně i diváci, pro které je připraven pestrý doprovodný program. Mimo celé řady vystoupení si na Mírovém náměstí budou moci nechat diagnostikovat technický stav kola, vyzkoušet moderní elektrokola a v rámci Podzimního zavírání Labské cyklostezky proběhne mimo jiné také přednáška pro děti na téma bezpečnost silničního provozu. „MTB Tour bude znovu mimořádně pestrá, takže každý, kdo nemá program na poslední zářijovou neděli, udělá správně, když navštíví Litoměřice,“ zve do centra historického města Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

                                                                                                                           Tým MTB TOUR České středohoří

 

Comments are closed.