Mini MTB Maraton vyhrál devítiletý Zahálka

12067831_888441274543831_352130723_nLitoměřice – Také nejmenší kolečkáři si užili premiérový ročník cyklomaratonu MTB Tour České středohoří. Pořadatelé pro ně připravili Mini MTB Maraton po Labské cyklostezce, kde byl absolutním vítězem teprve devítiletý Štěpán Zahálka.

„Nechtěli jsme zapomenout na méně zdatné jezdce, a proto jsme připravili osmikilometrový závod pro fitness jezdce a především děti a jejich doprovod. V součtu na startu stály čtyři desítky účastníků,“ podotkl ředitel závodu Lukáš Harvánek.

Přestože se při Mini MTB maratonu ceny rozdělovaly hned v několika kategoriích, absolutním vítězem byl teprve devítiletý Štěpán Zahálka z CK Slavoj Terezín, který trať zvládnul za necelých sedmnáct minut. Druhý Jan Pomahač z Top Ten Teplice zaostal jen o čtyřicet vteřin. Dvojici na pódiu doplnil třetí Jan Oberreiter od Černobílých tygrů.

Mini MTB maraton měřil přesně 8,2 kilometru. Při něm se nejmenší účastníci po startu na litoměřickém Mírovém náměstí vydali Jarošovou ulicí na Labskou cyklostezku ve směru na Ústí nad Labem. V Žalhosticích na ně čekala obrátka a stejnou cestou cyklisté jeli zpět. Do cíle na litoměřickém náměstí vystoupali ulicí Zahradnickou přes Mariánské náměstí. „Věřím, že si letošní první ročník i díky variabilitě tras užili opravdu všichni a napřesrok se tu sejde ještě početnější skupina závodníků všech kategorií,“ uzavřel jeden z hlavních organizátorů Michal Volf.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..