MTB TOUR České středohoří – tisková zpráva

Cyklomaraton MTB TOUR České středohoří provede jezdce krásami krajiny na severu Čech

Litoměřice – Přesně tři týdny zbývají do startu 1. ročníku cyklistického závodu MTB TOUR České středohoří. Unikátní cyklomaraton odstartuje v Litoměřicích a bikeři během něj detailně poznají krásy, ale také přírodní nástrahy některých míst v cyklisty vyhlášené chráněné krajinné oblasti. Závod je přitom otevřen široké veřejnosti.

„Na Litoměřicku a v jeho širokém okolí taková akce citelně chyběla. Dříve se tu závod podobného rázu sice uskutečnil, ale i přes velký zájem cyklistů se z něj tradici udělat nepodařilo. Věřím, že my jsme v jiné situaci a stojíme na počátku podniku, který dokáže cyklisty a milovníky zdravého pohybu nadchnout, protože to, co na ně čeká na trase v oblasti Českého středohoří, bude opravdu parádní zážitek. Náš region si cyklisté velmi oblíbili, takže věřím, že teď si opravdu přijdou na své, když si budou moci mezi sebou poměřit síly, nebo prostě jen najít další smysl svého ježdění,“ řekl ředitel závodu Lukáš Harvánek.

Závod pro širokou veřejnost chystá Spolek litoměřických cyklistů. Jedním z členů hlavního organizačního týmu je i někdejší jezdec Michal Volf, též ředitel oblíbeného závodu Litoměřická dlažba. Teď skupina bývalých závodníků připravila výrazně delší a náročnější podnik. V rámci MTB TOUR České středohoří jsou připraveny hned tři délky tras. Hlavní maratonský závod má 75 km, jeho kratší verze měří 45 km a pro nejmenší kolečkáře je přichystán osmikilometrový Mini MTB maraton po Labské cyklostezce. Start bude v sobotu 26. září na litoměřickém Mírovém náměstí. „Závodníci na nejdelší trati poznají atraktivní lokality jako Radobýl, Plešivec, Varhošť, Sedlo, Dlouhý vrch, Kočka anebo singl track – Pokratický potok. V součtu nastoupají přes dva tisíce výškových metrů,“ upozornil ředitel závodu.

O třicet kilometrů jednodušší budou mít trasu cyklisté, kteří si zvolí kratší variantu maratonu. O nejatraktivnější vyjmenované lokality ale nepřijdou. Na jejich trati chybí pouze smyčka přes Homoli u Panny, Sedlo a Třebušín. V součtu zde jezdci nastoupají necelých třináct set metrů. „Na obou tratích nechybí občerstvovací stanice. Na kratší trati se cyklisté budou moci zastavit dvakrát, na dlouhé hned třikrát,“ podotkl jeden z pořadatelů Michal Volf.

Závod je otevřen široké veřejnosti. Registrovat se může naprosto každý a to již nyní pomocí on-line formuláře na webových stránkách závodu (www.mtbtour.cz) nebo následně na místě v kanceláři závodu, a to buď v pátečním podvečeru (18-20 hodin), či potom v sobotu ráno (6:30-8:15 hod.) „Samozřejmě přihlášky on-line jsou cenově zvýhodněny. Kdo se stihne přihlásit do neděle 6. září, bude mít startovné o sto korun levnější,“ podotkl Harvánek s tím, že startovné na dlouhé trati je dopředu stanoveno na 450 Kč a na kratší pak na 350 Kč. „Jelikož jde o první ročník, tak možnost výhodných přihlášek nejspíš ještě o týden posuneme,“ překvapil vstřícným krokem ředitel závodu.

Aby si na své přišli také nejmenší jezdci, přichystali pro ně pořadatelé Mini MTB maraton na osm kilometrů určený dětem od šesti do osmnácti let. V rámci maraton závodů (75 a 45 km) je pak vypsána až šestice věkových kategorií. Zajímavé jsou rozhodně ceny pro celkové vítěze, když nejrychlejší jezdec na dlouhé trati získá finanční odměnu ve výši tří tisíc korun. „V součtu máme připravené věcné ceny v celkové hodnotě třiceti tisíc korun a jako prize money rozdělíme deset tisíc korunu,“ láká k účasti Michal Volf.

V Litoměřicích se tak může potkat divácky velmi zajímavá konkurence. Svoji účast již přislíbil i vedoucí jezdec Českého poháru v maratonu Jakub Šilar, který se stal ambasadorem závodu. „Věříme, že si každý najde svůj cíl. Někdo si chce více zazávodit, jiný prostě jen svižně projet anebo jen aktivně strávit poslední zářijový víkend. Vítání jsou rozhodně všichni, kdo mají rádi cyklistiku. Nuda tu rozhodně nebude,“ dodal s úsměvem hlavní pořadatel Lukáš Harvánek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..