Cyklistická elita míří v neděli do Litoměřic

Litoměřice – Do Litoměřic přijede česká bikerská elita. Pří nedělním startu MTB Tour České středohoří nebude chybět ani Kristián Hynek, který určitě bude chtít obhájit své loňské prvenství. Zlatý muž nedávného závodu Nova Cup v Mikulově je i tentokrát jedním z velkých adeptů na vítězství, ale silná konkurence mu na Mírovém náměstí určitě bude chtít trochu „zatopit“.

Hynek se řadí k hlavním favoritům hlavního závodu na 75 km. Mezi přihlášenými ale nemůže chybět ani ambasador MTB Tour Jakub Šilar, přední jezdec Českého poháru v maratonu. Na startovní listině figuruje Michal Bubílek, třetí muž letošního Krále Šumavy nebo někdejší profesionální závodník Jiří Hudeček dnes hájící barvy týmu Giant TransBrdy. „V součtu máme přihlášeno přes tři sta závodníků s tím, že stále se další mohou přihlásit na místě v den konání závodu. Už teď jsem přesvědčený, že je před námi další skvělý ročník, při kterém si parádně zazávodí účastníci na všech tratích, a díky tomu bude závod také atraktivní pro diváky,“ podotkl Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

Závod startuje v neděli s odbitím 10. hodiny, kdy se na 75 km dlouhou trať vydají první cyklisté. O půl hodiny později šlápne do pedálů peloton na kratším závodě na 45 km a zcela na závěr, tedy v 11 hodin, je na programu start Mini MTB maratonu na osm kilometrů vedoucí po trase Labské cyklostezky. Ten je určený především pro rodiny s dětmi a fitness jezdce. S nimi se na trať vydá také moderátor celého dne a velký showman Jakub Kohák.

Po celý den bude na Mírovém náměstí v Litoměřicích probíhat velmi zajímavý doprovodný program s řadou vystoupení. Na místě bude i testování kol a dokonce i vozidel Škoda od autosalonu Horejsek. „Novinkou také budou masáže. Závodníci se po závodě budou moci nechat přímo namasírovat. Starat se o ně bude zhruba pětice masérů. Snažíme se vytvářet komfortní prostředí pro všechny účastníky, takže rád znovu zopakuji, že udělá chybu ten, kdo v neděli nezamíří do Litoměřic,“ mrknul Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

                                                                                                        MTB TOUR České středohoří

 

Comments are closed.